Nezobrazuje sa Vám e-mail správne? Kliknite sem.


 

Národná súťaž eTwinning 2021 vyhlásila víťazov, v top 3 je najviac škôl zo Žiliny

Vzdelávanie v anglickom jazyku, spolupráca s medzinárodnými tímami škôl, žiakov aj učiteľov, formou projektov a online, je pekným a povzbudzujúcim príkladom hlavne v dnešných časoch.  Na národnej súťaži eTwinning 2021 vyhlásili víťazov najlepších medzinárodných projektov. Počet projektov zaznamenal oproti minulému roku takmer 100 % nárast, v  kategórii základných a stredných škôl sa umiestnili v top 3 až tri školy zo Žiliny. Do súťaže bolo prihlásených 55 medzinárodných projektov v troch kategóriách: materská škola (MŠ), základná škola (ZŠ) a stredná škola (SŠ). Najlepšie medzinárodné projekty zo slovenských škôl, ktoré vytvorili učitelia spolu so žiakmi a študentmi počas školského roka 2020/2021, získali prestížne ocenenie. Medzi víťazmi národnej súťaže v Žiline sa v top 3 umiestnili ZŠ Školská a ZŠ Martinská, medzi SŠ zvíťazilo Gymnázium Veľká Okružná. Témou roka 2021 bola mediálna gramotnosť a dezinformácie. eTwinning pôsobí na UNIZA už 16 rok a jeho význam zásadne a pozitívne ovplyvňuje všetky školy a ľudí zapojených v programe.

 

Florbal AC UNIZA na Majstrovstvách sveta v Helsinkách

Študenti v skúškovom období skladajú skúšky a niektorí aj „majstrovské“ v oblasti športu. Špičkoví florbaloví hráči extraligového klubu FBC Grasshoppers AC UNIZA, študenti SvF a FBI UNIZA, získali historicky najlepšie umiestnenie na Majstrovstvách sveta mužov v Helsinkách, obsadili krásne 7. miesto zo 16-tich! Na sever Európy cestovali niekoľko dní pred začiatkom súťaže a po dvoch týždňoch sú späť, „trénujú“ na skúšky. Svojím talentom a odhodlaním, perfektnou prípravou, ale aj silou myšlienky a samotného športového výkonu, sú fantastickým príkladom dobrej praxe, keď študent na UNIZA môže podať skutočne kvalitný výkon. Športovci FBC Grasshoppers AC UNIZA študujú na dennom štúdiu a stíhajú sa učiť aj hrať. Vysokoškolský šport má na UNIZA tradíciu, florbal sa hráva už 20. rok a tie najlepšie športové talenty s ním začali už v detskom veku. Tím florbalových trénerov tvoria prevažne bývalí hráči FBC Grasshoppers AC UNIZA, absolventi UNIZA, ktorí ním žijú od malička, cez štúdium na UNIZA až po súčasnosť. FBC Grasshoppers je jedným z oddielov v AC UNIZA, medzi študentmi je veľmi populárny a konkuruje aj straším športom.

 


Vianočný koncert na UNIZA

Vypočujte si vianočný koncert folklórneho súboru Stavbár, ktorý nás tradične sprevádza čarovným časom sviatkov, ľudových zvykov a tradícií z celého Slovenska. Folklórny súbor Stavbár je mladý, dynamický, scénický a na celý život. Vysokoškoláci z rôznych kútov Slovenska si vedia nájsť čas i priestor a šíriť dedičstvo našich predkov. Stavbár je jedna veľká rodina, s ktorou môžete prežiť celý život, na UNIZA pôsobí viac než 20 rokov. Našich bývalých absolventov, ale aj súčasných študentov, zamestnancov a ich deti nájdete vo vianočnom koncerte tohto roku. Nech Vám hudba a spev spríjemní atmosféru najkrajšieho obdobia roku, prinesie radosť a lásku do Vašich sŕdc. :)

 

 

Adriana Valentovičová a Oddelenie pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA

 

CHCEM ODOBERAŤ UNIZA NEWSLETTER

 

Ak nechcete dostávať naše e-maily, stačí sa odhlásiť .