Nezobrazuje sa Vám e-mail správne? Kliknite sem.

 

 

V poslednom vydaní newslettra v tomto akademickom roku máme za sebou niekoľko míľnikov a aj vďaka vám ich zažívame s radosťou. Želáme vám krásne leto plné zážitkov a pozitívnej energie.

19. ročník súťaže Mladý Európan na UNIZA

Na UNIZA sa konalo finále vedomostnej súťaže Mladý Európan a Mladý digitálny Európan pre študentov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska. V rámci dvojdňového programu študenti navštívili priestory univerzity a taktiež absolvovali prehliadku mesta Žilina.

Poslaním súťaže Mladý Európan je zvyšovať povedomie o Európskej únii a podporovať záujem mladých ľudí na Slovensku o veci verejné. Aktuálny ročník sa okrem všeobecných vedomostí o EÚ tiež zameral na témy súvisiace s nedávnymi eurovoľbami, bojom proti dezinformáciám či Európsku zelenú dohodu a Plán obnovy.

 

UNIZA v TOP 3

Žilinská univerzita spomedzi slovenských univerzít potvrdila svoju pozíciu na zdieľanom 3. mieste v rebríčku QS World University Rankings 2025: Top Global Universities. V jednom z najprestížnejších rebríčkov svetových univerzít sa UNIZA umiestnila na zdieľanej 1001-1200. priečke z viac ako 1500 hodnotených univerzít z celého sveta.

V najnovšom rebríčku portálu Profesia.sk sa o 11 priečok vyššie posunula naša Strojnícka fakulta - Žilinská univerzita, ktorej absolventi sa stali tretími najžiadanejšími na Slovensku. Rebríček hodnotí záujem zamestnávateľov o absolventov na základe počtu vzhliadnutí životopisov na portáli Profesia.sk. Z pohľadu študijných odborov majú firmy najväčší záujem o absolventov technických odborov informatika, strojárstvo, stavebníctvo, ekonomika a technika. 

 

Úspešní inovátori z FRI UNIZA: víťazstvá v hackathone a startup súťaži

Študent bakalárskeho študijného programu Informatika a riadenie Adam Tížik so svojím tímom „Lwíčkovci“ zvíťazili na MIRRI SR Hackathone  s návrhom „Digitálny a efektívny úrad bez papiera“. Cieľom hackathonu bolo vymyslieť nástroj, ktorý zbaví Úrad Banskobystrického samosprávneho kraja rutinných činností súvisiacich s tvorbou a správou dokumentov, zmlúv či interných riadiacich aktov. Víťazi tak predstavili aplikáciu na spracovanie a organizáciu dokumentov, odstránenie nadbytočného množstva e-mailov a na zjednodušenie vytvárania zmlúv a normatívnych aktov pomocou šablón.

Úspešný absolvent študijného programu Inteligentné informačné systémy Ing. Martin Jančura zvíťazil v startupovej súťaži v rámci Ynovate FEST 2024 v Olomouci. Na súťaži odprezentoval svoj úspešný projekt/spoločnosť iTranSys, kde pôsobí na pozícii CEO. V rámci víťazstva získal vstupenku na podujatie TechCrunch Disrupt 2024 v San Franciscu!


 

Adriana Valentovičová a Oddelenie pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA

CHCEM ODOBERAŤ UNIZA NEWSLETTER

 

Ak nechcete dostávať naše e-maily, stačí sa odhlásiť .