Nezobrazuje sa Vám e-mail správne? Kliknite sem.

 

 

V súťaži Technická myšlienka roka sme objavili mladé talenty
z oblasti mechatroniky, informatiky a mnohých ďalších

Fakulta elektrotechniky a informačných technológií (FEIT UNIZA) usporiadala 14. ročník súťaže Technická Myšlienka Roka pre stredoškolských študentov. Do finálového kola  postúpilo 17 najlepších projektov  z celého Slovenska, ktoré súťažili v oblastiach mechatroniky, elektroniky, IT a mnohých ďalších. Medzi top 3 víťazné projekty patria: CityApka –Komplexné riešenie tematiky SmartCity, Smart hodinky pre študentov a žiakov, Gravírovač. Pre veľké množstvo kvalitne prezentovaných projektov udelila fakulta Cenu FEITcity za projekt Queasy. FEIT UNIZA sa spolu s partnermi snaží popularizovať a zatraktívniť štúdium technických odborov. Odmenou pre súťažiacich študentov boli aj hodnotné ceny v sume 2000 € a študentov, ktorí sa umiestnili do 3. miesta, prijme FEIT UNIZA bez prijímacích skúšok.

 

Sme súčasťou GIRL´S DAY

27. apríla 2023 sa uskutočnil jubilejný 10. ročník skvelého podujatia #GirlsDay2023, ktoré organizuje združenie Aj Ty v IT. Atraktívne workshopy pre stredoškoláčky  pripravila Fakulta riadenia a informatiky UNIZA (FRI UNIZA), ktorá predstavila napríklad webové aplikácie, 3D vizualizácie v medicíne, 3D tlač a modelovanie či umelú inteligenciu v biomedicínskych obrázkových dátach. Nechýbal ani tanec s robotom, meranie biosignálov vlastného tela, internet vecí  a ďalšie zaujímavosti zo sveta IT, ktoré prezentovala Fakulta elektrotechniky a informačných technológií (FEIT UNIZA).

Podujatie je súčasťou osláv Medzinárodného dňa žien v IT, ktorý sa oslavuje vždy v štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci. Cieľom je predstaviť dievčatám svet IT a moderných technológií a priblížiť im, aké možnosti štúdia, práce či podnikania im sektor ponúka. A áno, na UNIZA prednášajú aj ženy ☺️.

 

Akademické majstrovstvá SR 2023 v behu na 10 000 m

Na 400-metrovom atletickom štadióne v areáli Žilinskej univerzity v Žiline sa 29. apríla 2023 o 14-tej hod. uskutočnia Akademické majstrovstvá SR 2023 v behu na 10 000 m. Na novovybudovanom atletickom štadióne sa stretne špička slovenskej a českej atletiky. Štartovať môžu nielen študentky a študenti vysokých škôl a univerzít ako aj maturitných ročníkov stredných škôl, ale aj absolventi vysokoškolského štúdia – rok po ukončení VŠ štúdia, do 28 rokov. O propozíciách Majstrovstiev SR a ČR mužov, žien, juniorov a junioriek v behu na 10 000 m  informuje bližšie web stránka ac.uniza.sk a atletika.sk. Akademické majstrovstvá SR 2023 v behu na 10 000 m sú súčasťou podujatí, ktoré UNIZA organizuje pri príležitosti 70. výročia založenia.

 


Adriana Valentovičová a Oddelenie pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA

 

CHCEM ODOBERAŤ UNIZA NEWSLETTER

 

 

Ak nechcete dostávať naše e-maily, stačí sa odhlásiť .