Nezobrazuje sa Vám e-mail správne? Kliknite sem.

 

 

Zahraničné štúdium a stáž v obore ako nová etapa v osobnom živote aj kariére

Nové systémy vzdelávania v európskych krajinách, kariérne výzvy a život meniace okamihy počas vysokoškolského štúdia. Študenti UNIZA majú vďaka programu Erasmus+ možnosť vycestovať na zahraničné univerzity aj viackrát počas štúdia. Medzi najnavštevovanejšie destinácie patria univerzity vo Francúzku, Portugalsku, Taliansku, Španielsku, Fínsku, Litve a Českej republike. V počtoch realizovaných mobilít študentov a zamestnancov patrí UNIZA medzi najúspešnejšie slovenské vysoké školy. Byť „Erasmus študentom“ sú viac než dve obyčajné slová, príbehy našich študentov sú toho dôkazom.

 

Vymyslieť novú firmu počas štúdia?

"Dá sa to!" bol náš slogan pre tohtoročné záverečné študentské prezentácie predmetu: Povolanie Podnikateľ. 13 študentských tímov prezentovalo svoje podnikateľské nápady a súťažilo o hodnotné ceny.  Medzi tri najlepšie nápady postúpili Karaoke bar - nový koncept karaoke na Slovensku, Auditing skills - aplikácia na testovanie zručností uchádzačov o zamestnanie pred pracovným pohovorom, Giftie - online darčekový guru, ktorý získal aj cenu publika. Porotcovia z praxe udelili aj špeciálnu cenu tímom „Guľa pre záchranárov“ (zariadenie na meranie kritických parametrov prostredia) a „Prehĺtací kapsuľový endoskop“. Tímy pracovali s vynálezmi výskumníkov UNIZA chránenými patentmi a snažili sa nájsť ich obchodný potenciál.

 

UNIZA dokorán

V sobotu 24. júna od 14 hod. pozývame na celouniverzitné podujatie UNIZA dokorán! Fakulty odhalia atraktívne exponáty a svoju vedeckovýskumnú činnosť budú prezentovať aj zážitkovo. Možno vás prekvapí aj roj dronov. Nebude chýbať ani elektromobil a elektrická trojkolka, vyspelé diela z oblasti robotiky a automatizácie či vesmírna komunikačná jednotka.

Súťaže, pokladovka, hologram, virtuálna realita sú len malou ochutnávkou, na ktorú sa môžete tešiť.  Zažiť tréning v krízovom manažmente alebo súťažiť s hasičskou technikou? Zneškodniť výbušné zariadenie vedomosťami? Nahrať si svoj podcast? Áno, aj toto vás čaká a neminie. O extra dávku energie sa postarajú skvelé hudobné kapely: BILLY BARMAN, PIL C, ALAN MURIN.

 


Adriana Valentovičová a Oddelenie pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA

 

CHCEM ODOBERAŤ UNIZA NEWSLETTER 

 

Ak nechcete dostávať naše e-maily, stačí sa odhlásiť .