Nezobrazuje sa Vám e-mail správne? Kliknite sem.

 

 

Spolupracujeme s najlepšími na svete. UNIZA skúma dopravné systémy spolu s univerzitou v Berkeley

Pri príležitosti oficiálnej návštevy vedenia Žilinskej univerzity v Žiline na Kalifornskej univerzite v Berkeley (UC Berkeley) bola dňa 18. januára 2024 predĺžená zmluva o strategickom partnerstve v technologických oblastiach so zameraním na inteligentné dopravné systémy medzi UC Berkeley a UNIZA na ďalších 5 rokov.

Práve vďaka tejto spolupráci si Žilinská univerzita  zachováva prístup svojho výskumu v Kalifornii, kde sa nachádzajú inovačné centrá popredných svetových firiem aj v oblastiach inteligentných dopravných systémov.

 

Nové pracovisko Schaeffler Kysuce na Strojníckej fakulte

Schaeffler učebňa je oficiálne otvorená a my sa nevieme dočkať, ako ju začnú študenti a študentky naplno využívať! Nové priestory sú určené nielen pre našich štipendistov, ale aj pre všetkých pedagógov na vedenie prednášok a workshopov, na odborné konzultácie či na špeciálne podujatia a spolupráce.

Tešíme sa, že spoločne so Schaeffler Kysuce vytvárame priestor pre rast a praktické vzdelávanie budúcich technologických lídrov.

 

Deň otvorených dverí na Žilinskej univerzite v Žiline

Ako môže vyzerať päť rokov života študentiek a študentov Žilinskej univerzity v Žiline? Fakulty UNIZA si pripravili na Deň otvorených dverí (DOD) atraktívny program, počas ktorého nechajú uchádzačov o štúdium nahliadnuť do svojich priestorov, moderných laboratórií a ďalších výnimočných miest. Návštevníci podujatia budú mať jedinečnú príležitosť stretnúť nielen študentov a pedagógov UNIZA, ale aj priemyselných partnerov z praxe.

 

Pozvánka na súťaž First Lego League 2024 na FRI UNIZA

V piatok 2. februára privítame na Fakulte riadenia a informatiky (FRI UNIZA) mladých potenciálnych programátorov a IT-čkárov v rámci regionálneho turnaja súťaže First Lego League. Do súťaže sa zapojí 14 tímov v kategórii Challenge zložených z približne 120 žiakov zo žilinského regiónu. Opäť privítame aj 12 tímov v kategórii Explore zložených z približne 70 žiakov. Celkový počet účastníkov a divákov odhadujeme na 250 ľudí. Budeme radi, ak sa prídete pozrieť na ich zápolenie v budove RC. Pozrite si bližšie harmonogram podujatia spolu s fotografiami z ostatného regionálneho turnaja.

 


Adriana Valentovičová a Oddelenie pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA

 

CHCEM ODOBERAŤ UNIZA NEWSLETTER

 

Ak nechcete dostávať naše e-maily, stačí sa odhlásiť .