Nezobrazuje sa Vám e-mail správne? Kliknite sem.

 

 

V poslednom vydaní newslettra v tomto akademickom roku máme za sebou niekoľko míľnikov a aj vďaka vám ich zažívame s radosťou. Za 70 rokov existencie máme 90 000 absolventov!
Želáme vám radostné leto plné zážitkov :-)

 

Úspech Žilinskej univerzity na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu

V Nitre sa uskutočnil 28. ročník Medzinárodného strojárskeho veľtrhu, v rámci ktorého sa konal už 9. ročník výstavy Techfórum 2023, zameraný na prezentáciu vysokých škôl a univerzít technického zamerania. V súťažnej časti výstavy získala Strojnícka fakulta Žilinskej univerzity v Žiline 2. miesto za rezný nástroj s unikátnou geometriou. Vďaka tomuto úspechu chcú nástroj aplikovať vo výrobe aj významné strojárske firmy. Unikátny kinematický systém nástroja zvyšuje jeho trvanlivosť i životnosť a tiež produktivitu výroby.

 

Stavebná fakulta vyvíja nové metódy monitorovania v prírode

V projekte HUMANITA (Human-Nature Interactions and Impacts of Tourist Activities on Protected Areas) bude Stavebná fakulta (SvF UNIZA) spolu s organizáciami zo strednej Európy vyvíjať nové metódy monitorovania dopadu turistických aktivít na prírodu v chránených oblastiach. Spoluvytvárať tak príbeh „spoločného dedičstva“ pre pilotné lokality, ekosystémy a chránené územia.

Do projektu sú zapojené katedry geotechniky a geodézie a Výskumný ústav vysokohorskej biológie UNIZA. SvF UNIZA získala ako vedúci partner konzorcia podporu pre projekt HUMANITA v rámci prvej výzvy programu Interreg stredná Európa.

 

Startup Workshop #7

Tentokrát sa môžete tešiť na inšpiratívny príbeh Samuela Arpáša s jeho prírodou voňajúcim projektom HERBOVKA. Dozviete sa aká bola jeho cesta, študenta Strojníckej fakulty UNIZA, od absolvovania predmetu Povolanie podnikateľ až po získanie 1. miesta v súťaži Startup Weekend Žilina 2022. Na projekte pracuje spoločne s ďalšími študentmi UNIZA, ktorí chcú ľuďom pomôcť so starostlivosťou o nevyužité záhrady a pôdu.

Startup Workshop začína vo štvtrok 29. júna v Univerzitnom vedeckom parku UNIZA o 17 hod. v rámci INOVIA Startup Fóra. Účasť je bezplatná, potrebná je však registrácia.

 


Adriana Valentovičová a Oddelenie pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA

 

CHCEM ODOBERAŤ UNIZA NEWSLETTER

 

 

Ak nechcete dostávať naše e-maily, stačí sa odhlásiť .