Nezobrazuje sa Vám e-mail správne? Kliknite sem.

 

 

V rebríčku Round University Ranking sa UNIZA umiestnila prvýkrát

Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) sa v rebríčku ROUND UNIVERSITY RANKING 2022 (RUR) umiestnila prvýkrát od jeho vzniku, a to na 658. mieste. V rebríčku sa umiestnili dve slovenské univerzity, Univerzita Komenského v Bratislave (UK) a UNIZA.

Rebríček je zostavený na základe 20 indikátorov, ktoré tvoria 4 oblasti hodnotenia: výučba (40 %), výskum (40 %), medzinárodná rôznorodosť (10 %) a finančná udržateľnosť (10 %). Rebríček čerpá podklady z Clarivate Analytics, inštitucionálnych informácií a z bibliometrických údajov databázy Web of Science. Rebríček RUR je jedným z viacerých svetových rankingov, ktoré hodnotia výskumné univerzity. V aktuálnej trinástej edícii hodnotili 1150 univerzít z 85 krajín.Nové možnosti práce, stáže alebo brigády, doma aj v zahraničí

Deň Európy spoluorganizovala UNIZA s Europe Direct presne v deň „európskych narodenín“, 9. mája. Návštevníci podujatia mohli diskutovať so zástupcami z európskych inštitúcií a študentských organizácií, nájsť si napríklad letný job alebo sa zahrať a súťažiť.

Na pracovnom veľtrhu IAESTE Dni Príležitostí, ktorý sa konal druhý májový týždeň, si naši študenti mohli nájsť prácu alebo stáž,  prípadne si dohodnúť  bakalárske či diplomové práce. Možno sa raz stanú najúspešnejšími ako práce našich študentov v minulom akademickom roku :).

Event plný pracovných príležitostí (brigáda, stáž alebo rovno fulltime job) a prezentácií od tých najlepších IT spoločností na Slovensku sa konal na FRI UNIZA 25. mája (pokračovanie podujatia IT TRHOVISKO). Na ONLINE IT TRHOVISKU 2022 predstavili svoje pracovné príležitosti aj prostredníctvom profesijného portálu FRI.jobs.Fantastické športové zážitky a európsky úspech

Beh do strečnianskych schodov je obľúbené verejné podujatie,  ktoré usporiadal Ústav telesnej výchovy (ÚTV UNIZA) a Olympijský klub Žilina. 151 schodov úspešne zdolali všetky vekové kategórie a stovky účastníkov 12. mája. Len deň predtým sa uskutočnila najobľúbenejšia FRI-čkárska súťaž Beh Jeana de Mijona, a to v rámci podujatia FRIfest.

Skvelou správou je aj úspech študentov tímu UNIZA, zloženeného z drvivej väčšiny hráčov FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina, ktorí sa zúčastnili univerzitných športových hier v Rige s názvom SELL GAMES 2022. V silnej konkurencii obsadili s tímom UNIZA výborné 2. miesto vo florbale. Všetky tieto udalosti podčiarkujú nielen význam univerzitného športu a jeho organizátorov, ale majú aj spoločenský presah, budujú lepšie vzťahy a komunitu, zdravie a silné zážitky k tomu :).Rozmýšľate ako vyplniť čas deťom počas prázdnin?

Ak sa túžia stať na jeden deň hasičom, záchranárom, detektívom či policajtom, prihláste ich na letnú školu Mladý záchranár. Je určená deťom od 7-12 rokov a prebieha len v jednom týždni, od 18. júla 2022.

Detská letná jazyková škola pod novým názvom Akadémia Leonarda Da Vinci má v ponuke tri júlové termíny, témou tohto ročníka je „zero waste“. Zážitkový program Leonardo is going zero waste reflektuje na zelené nastavenie UNIZA (Race to Zero). Do programe môžete prihlásiť aj staršie deti, skupina Veteráni je otvorená pre žiakov 9. ročníka.

UNIZAclub je otvorený pre deti od 4-12 rokov počas letných prázdnin v dvoch termínoch. Kvalitný program pripravili študenti učiteľstva anglického jazyka a literatúry v kombinácii a ich pedagógmi z KAJ FHV UNIZA.

Novinkou roka 2022 je Detský športový tábor AC UNIZA AO, ktorý ponúka dva augustové termíny. Novozriadený atletický oddiel AC UNIZA AO otvoril v tomto roku detskú atletiku na UNIZA, letný tábor je určený pre všetky deti do 12 rokov. Deti zažijú každý deň dva športy a nebude chýbať ani workshop Zdravá strava-zdravé deti.

Žilinská detská univerzita je plne obsadená, tento rok zlomila rekord v rýchlosti prihlásenia, Kurz Bakálarik sa podarilo zaplniť za 8 minút. Do každého z kurzov Bakalárik a Inžinierik bolo prijatých prvých 60 záujemcov.

 

 

 

Adriana Valentovičová a Oddelenie pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA

 

CHCEM ODOBERAŤ UNIZA NEWSLETTER

 

 

Ak nechcete dostávať naše e-maily, stačí sa odhlásiť .