Nezobrazuje sa Vám e-mail správne? Kliknite sem.

 

 

Kampusová 5G sieť a riešenia pre slovenský priemysel

Orange podpísal s UNIZA memorandum, ktorým spoločne otvárajú diskusiu o spolupráci v oblasti digitálnych 5G riešení pre slovenský priemysel. Toto partnerstvo má za cieľ zlepšiť prístup študentov k 5G technológiám a tiež vytvoriť priestor pre vývoj a implementáciu riešení pre Priemysel 4.0. Jedným z cieľov spolupráce je vytvorenie 5G kampusovej siete, ktorá bude slúžiť pre vedecké a odborné účely priamo na Žilinskej univerzite v Žiline.

V Univerzitnom vedeckom parku Žilinskej Univerzity v Žiline a následne aj v B2B Orange Labe bude možné vidieť napríklad 5G prepojenie robotického roja s operátorom, smart 5G riešenia pre vyhodnocovania bezpečnostnej situácie vo fabrikách, využitie 5G na účely implementácie služby geofencing pre podniky, ovládanie dronov v 5G sieti a autonómne riadenie v doprave.

 

Balón na ceste do stratosféry s prvým UNIZAnautom

Študenti a zamestnanci Žilinskej univerzity v Žiline riešia vývoj vesmírnych technológii vo vlastnej réžii. V stredu 7. decembra 2022 testovali palubný počítač, ktorý má ambiciózny cieľ – navigovať raketu na orbitu zeme. Pri príležitosti 70. výročia od založenia UNIZA vypustili spolu s balónom aj prvého UNIZAnauta.  Symbolický model UNIZAnauta vložil do krabičky s palubným počítačom Ján Čelko, rektor UNIZA.  Jedinečnosťou riešenia je krabička vytvorená technológiou 3D tlače a použitie SMS správ ako záložného komunikačného kanálu.

 

Ples UNIZA

Skvelá atmosféra a program, ktorý podmaní všetky zmysly hostí. 24. reprezentačný ples UNIZA sa uskutoční 10. februára 2023 o 19 hod. v Novej Menze. V programe vystúpia Happyband Orchestra, Abbashow, Vertigo a klavírne trio ŠKO Žilina. Okre toho vás čaká vynikajúca gastronómia a atmosféra, ktorá spája všetkých ľudí, kolegov, blízkych aj priateľov. Vstupenky budú v predaji od 23. januára 2023.

 

 


Adriana Valentovičová a Oddelenie pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA

 

CHCEM ODOBERAŤ UNIZA NEWSLETTER

 

 

Ak nechcete dostávať naše e-maily, stačí sa odhlásiť .