Nezobrazuje sa Vám e-mail správne? Kliknite sem.

 

 

Na mapathonoch v Žiline dobrovoľníci mapujú odľahlé miesta sveta pre Lekárov bez hraníc

Študenti aj profesionáli sa stretávajú vo voľnom čase na mapathonoch, kde tvoria mapy odľahlých území na rôznych svetadieloch pre zdravotnícku a humanitárnu organizáciu Lekári bez hraníc. Cieľom je zmapovať miesta, kde plánuje v blízkej budúcnosti pomáhať miestnemu obyvateľstvu. Organizátorom mapovacích maratónov (mapathonov) pre projekt Missing Maps na Slovensku je neziskové združenie Geokomunita (https://geocommunity.sk/), ktoré spolupracuje s množstvom dobrovoľníkov, s vysokými školami doma aj v zahraničí a jednou z nich je aj Fakulta riadenia a informatiky zo Žilinskej univerzity v Žiline (FRI UNIZA).

Najbližší Missing Maps mapathon sa uskutoční v priestoroch Siemens Healthineers Development Center v Žiline.

 

FBI UNIZA získala externý defibrilátor

Automatický externý defibrilátor (AED) je prístroj určený na neodkladnú základnú resuscitáciu pri bezvedomí a zástave dýchania. Fakulte bezpečnostného inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline (FBI UNIZA) sa vďaka spolupráci s DHZ Žilina a UNIZA podarilo takýto prístroj získať a dostať sa tak na mapu AED prístrojov. AED prístroj je umiestnený pred vstupom do areálu FBI UNIZA na ul. 1. mája pri autobusovej stanici a pri potrebe záchrany života je prístupný širokému okoliu.

 

Odštartoval projekt WinWin4WorkLife, ktorého cieľom je preskúmať a zlepšiť dopady práce na diaľku v celej Európe

Projekt WinWin4WorkLife sa vydal na prelomovú cestu v rámci programu Horizont Európa , čím sa začal 3,5-ročný výskum zameraný na komplexné pochopenie a riešenie dôsledkov práce na diaľku (Remote Work Arrangements - RWA) v Európe.

Táto interdisciplinárna iniciatíva spája odborníkov z oblasti ekonómie, geografie, sociológie, mestského plánovania, zdravotníctva a práva s cieľom identifikovať kľúčové podmienky pre zdravú rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom, vyvinúť prognostické modely a formulovať stratégiu založenú na dôkazoch pre udržateľné RWA. Projekt WinWin4WorkLife bude zbierať nové a komplexné dáta v piatich európskych krajinách - v Nemecku, Fínsku, Luxembursku, Portugalsku a na Slovensku.

 

Týždeň slovenských knižníc s UK UNIZA

Od 4. do 8. marca bude prebiehať 25. ročník celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc. Aj v tomto roku pre vás pripravila Univerzitná knižnica UNIZA bohatý program, v ktorom  pozýva na prednášku o vybraných nástrojoch AI, diskusiu o duševnom zdraví mladých, súťažné turnaje na PS5, v spoločenských hrách a multigeneračné ihrisko v knižnici. V ponuke nájdete aj ďalšie zaujímavé aktivity a od 6. do 7. marca máte registráciu čitateľských preukazov zdarma! Sledujte program UK UNIZA, registrujte sa na podujatia lebo sa bavte a súťažte.

Adriana Valentovičová a Oddelenie pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA

CHCEM ODOBERAŤ UNIZA NEWSLETTER

 

Ak nechcete dostávať naše e-maily, stačí sa odhlásiť .