Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


zu:net:stud

Rozdiely

Tu môžete vidieť rozdiely medzi vybranou verziou a aktuálnou verziou danej stránky.

Odkaz na tento prehľad zmien

Both sides previous revision Predchádzajúca revízia
zu:net:stud [2015/09/04 12:14]
formanek [STUD.UNIZA.SK]
zu:net:stud [2016/02/10 08:29] (aktuálne)
formanek
Riadok 9: Riadok 9:
  
  
-Na Žilinskej univerzite je pre všetkých študentov zriadená doména //​**Stud.uniza.sk**//,​ do ktorej sa ako študenti môžete prihlásiť pod prideleným UPN a heslom. UPN je jedinečný identifikátor (podobne ako osobné číslo študenta), pričom je automaticky definovaný informačným systémom a __nie je__ možné ho na požiadanie zmeniť. Ako **login** teda uvediete **Vaše UPN** (napr. //​novak92@stud.uniza.sk//​)+Na Žilinskej univerzite je pre všetkých študentov zriadená doména //​**Stud.uniza.sk**//,​ do ktorej sa ako študenti môžete prihlásiť pod prideleným UPN a heslom. UPN je jedinečný identifikátor (podobne ako osobné číslo študenta), pričom je automaticky definovaný informačným systémom a __nie je__ možné ho na požiadanie zmeniť. Ako **login** teda uvediete **Vaše UPN** (napr. ​**//​novak92@stud.uniza.sk//​**)
  
 ---- ----
  
  
-Pomocou ​Vase_UPN@stud.uniza.sk ​a hesla je možné :+Pomocou ​UPN a hesla je možné :
   * pripojiť sa k našej univerzitnej WIFI sieti    * pripojiť sa k našej univerzitnej WIFI sieti 
   * pripojiť sa k celosvetovej univerzitnej wifi sieti [[http://​eduroam.uniza.sk/​|Eduroam]] (s tým istým loginom sa môžete pripojiť aj v inej akademickej inštitúcii zapojenej do projektu)   * pripojiť sa k celosvetovej univerzitnej wifi sieti [[http://​eduroam.uniza.sk/​|Eduroam]] (s tým istým loginom sa môžete pripojiť aj v inej akademickej inštitúcii zapojenej do projektu)
-  * využiť [[zu:​net:​stud:​email|služby e-mailového servera tejto domény]] a používať svoj vlastný e-mailový účet v tvare UPN@stud.uniza.sk  ​+  * využiť [[zu:​net:​stud:​email|služby e-mailového servera tejto domény]] a používať svoj vlastný e-mailový účet v tvare priezviskoCISLO@stud.uniza.sk  ​
  
 Predpokladom korektného využívania služieb je [[zu:​net:​ecert|inštalácia certifikátu]] certifikačnej autority rezortu školstva [[http://​www.ecert.sk/​ca/​|E-cert]]. Predpokladom korektného využívania služieb je [[zu:​net:​ecert|inštalácia certifikátu]] certifikačnej autority rezortu školstva [[http://​www.ecert.sk/​ca/​|E-cert]].
zu/net/stud.txt · Posledná úprava: 2016/02/10 08:29 od formanek