Nezobrazuje sa Vám e-mail správne? Kliknite sem.

 

 

UNIZA na zdieľanom 1. mieste v prestížnom celosvetovom rebríčku univerzít

UNIZA sa umiestnila na 1. zdieľanej pozícii spomedzi slovenských univerzít v THE World University Rankings 2023. Rebríček univerzít THE WUR tento rok zahŕňa takmer 1800 univerzít zo 104 krajín a regiónov, a tým sa klasifikuje ako doposiaľ najväčšie a najrozmanitejšie hodnotenie univerzít.

Rankingový systém THE WUR používa 13 starostlivo kalibrovaných ukazovateľov, ktoré merajú výkonnosť inštitúcie v štyroch oblastiach: výučba, výskum, prenos vedomostí a medzinárodnú perspektívu. V celosvetovom ponímaní UNIZA obhájila svoju pozíciu 1001 – 1200. Na Slovensku sa UNIZA umiestnila na poprednej pozícií v THE World University Rankings 2023 spolu s Univerzitou Komenského v Bratislave a Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

 

Otvorenie nového Centra inovatívnej spolupráce Siemens Mobility na UNIZA

Ako docieliť čo najefektívnejšie prepojenie teoretického štúdia s odbornou praxou na vysokej škole? Túto otázku si položila Žilinská univerzita v Žiline so spoločnosťou Siemens Mobility Slovensko. Výsledkom je okrem dlhoročnej vzájomnej spolupráce významný krok vpred - otvorenie Centra inovatívnej spolupráce Siemens Mobility priamo v priestoroch UNIZA.

Centrum inovatívnej spolupráce je určené predovšetkým pre študentov, ktorí budú mať možnosť nahliadnuť do zákulisia medzinárodných projektov z oblasti železničnej dopravy, ktorým sa Siemens Mobility venuje. Odborníci z Inžinierskeho centra Siemens Mobility im vysvetlia fungovanie technológií v praxi, o ktorých sa učia na univerzite. Nové pracovisko sa nachádza na druhom poschodí v budove susediacej s rektorátom, v miestnostiach AB207 a AB208, na Katedre riadiacich a informačných systémov FEIT UNIZA. Zamestnanci Siemens Mobility sú k dispozícii študentom každý pracovný deň.

 

Zmiešaná realita ako budúcnosť pre tréning krízových manažérov a záchranných zložiek

Virtuálna realita, rozšírená realita a zmiešaná realita sa v dnešnej dobe dostáva do vzdelávania takmer v každej oblasti, ako vo firmách, tak i na vysokých školách. V októbri prebehlo na UNIZA testovanie jedinečných scenárov, ktoré boli vytvorené v rámci projektu FightARs (Teasers for training firefighters within immersive environments). Obsahom scenárov bola deaktivácia a vyslobodzovanie z elektrického auta, riešenie úniku nebezpečnej látky z cisterny a poskytovanie prvej pomoci. Vďaka jedinečným scenárom bude možné zrealizovať tréning aj pre nebezpečné a finančne náročné scenáre. Od budúceho semestra bude prvý scenár aplikovaný do výučby na Fakulte bezpečnostného inžinierstva (FBI UNIZA).

 

Univerzitné športové dni

Ústav telesnej výchovy a AC UNIZA organizujú pre študentov UNIZA 13. ročník Univerzitných športových dní od 3. 11. – 24. 11. 2022. Najbližším podujatím je populárny Beh 17. novembra, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 3. novembra. Bežať môžete aj vy, medzi stovkami športovkýň a športovcov nebudú chýbať deti, mládež, vysokoškoláci aj dospelí.

V novom akademickom roku, na novom štadióne, prinášame študentom aj nové športy. Hitom tohto roka sú atletika, golf, capoeira, ultimate frisbbe a rugby, prihlásiť sa dá do konca októbra 2022.


Adriana Valentovičová a Oddelenie pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA

 

CHCEM ODOBERAŤ UNIZA NEWSLETTER

 

 

Ak nechcete dostávať naše e-maily, stačí sa odhlásiť .