Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


Bočný panel

Aktualizované návody

zu:net:stud

Dokumentácia stud.uniza.sk


Warning: Návody na tejto stránke už nie sú aktualizované, použite novú informačnú stránku.


Na Žilinskej univerzite je pre všetkých študentov zriadená doména stud.uniza.sk. V tejto doméne sú vytvorené všetky študentské účty a rovnako e-mailové adresy.

Študentský účet je v tvare UPN@stud.uniza.sk napr. novak57@stud.uniza.sk. Všetky vaše informácie sú evidované v univerzitnom LDAP.

UPN je jedinečný identifikátor (podobne ako osobné číslo študenta), pričom je automaticky definovaný informačným systémom a nie je možné ho na požiadanie zmeniť.


Pomocou vášho UPN (UPN@stud.uniza.sk) a hesla môžete:

  • pripojiť sa k univerzitnej WiFi sieti
  • pripojiť sa k celosvetovej univerzitnej wifi sieti Eduroam (s tým istým loginom sa môžete pripojiť aj v inej akademickej inštitúcii zapojenej do projektu)
  • využiť služby e-mailového servera tejto domény a používať svoj vlastný e-mailový účet v tvare priezviskoCISLO@stud.uniza.sk
  • pristupovať do iných IS systémov na UNIZA (IS vzdelávanie, stravovací systém, eMany, IS systém univerzitnej knižnice atď.)

Viac informácii o LDAP

Kde nájdem svoje UPN?

Vaše UPN je uvedené na Vašom osobnom certifikáte (k elektronickému podpisu), ktorý ste obdržali pri zápise. Aby ste mohli využívať poskytované doménové služby, je nutné účet aktivovať!!! K aktivácii a manažmentu vášho konta Vám poslúži tento návod.

Zabudli ste heslo alebo Vaše UPN?


Potrebujete pomoc?

Všetko zlyhalo a vy si neviete dať rady? Máte pripomienky alebo otázky? Kontaktujte nás!

zu/net/stud.txt · Posledná úprava: 2021/02/11 09:59 od mh